Rodinný dům Zaječice

Obrázek: 

Pozemek se nachází v zastavěném území obce. Jedná se o jižní svah o sklonu cca 20°, s malou rovnou nástupní plochou u komunikace. Sousední pozemky zastavěné.

Pozemek je částečně znehodnocen navážkou skládky o různé mocnosti - viz. geologický průzkum.

Dům je umístěn tak, aby byl větší části umístěn na vstupním plato - tedy co nejblíže ke komunikaci, a nebyl příliš vykonzolován nad svah. Vedle domu je umístěn parkovací přístřešek.

 

 

Architektonický návrh reaguje na požadavky klientů ohledně stavebního programu, regulaci území a možnosti pozemku.

Dům je založen na obdélníkovém půdorysu o rozměrech cca 12,5 x 7 m. Jedná se o jednoduše řešenou hmotu se sedlovou střechou, s výškově přesahujícími štíty. Z důvodů zajímavého výhledu je osazen do podkroví vikýř s přesahem (arkýř), který je opatřen panoramatickým rohovým oknem. Na vikýř navazuje konstrukce pergoly před obytným prostorem v přízemí.

V přízemí vstup, chodba se schodištěm, koupelna, ložnice a obytný prostor s kuch. koutem, na který navazuje dřevěná terasa.

V podkroví koupelna, tři pokoje, šatna.

Materiály

Hladká omítka probarvená ve hmotě - světle šedá, akcent vikýře a stříšky nad vstupem tmavě červená, sokl ker. obklad tmavě šedý, střešní krytina plech nebo cembonitové šablony (grafit, světle šedá). Dřevěné prvky smrk mořený na teak.