Rodinný dům Lázně Toušeň

Obrázek: 

Pozemek se nachází v nově rozparcelovaném území v obci Lázně Toušeň. Přístupný je ze stávající obslužné komunikace ze severu. Pozemek je rovinatý. Okolní původní zástavba rodinné domky – nová výstavba. Pozemek je určen pro výstavbu RD a návrh je v souladu s územním plánem.

Na pozemku je umístěn tak, aby byl umožněn vjezd a parkování ze stávající komunikace - od severu. Mezi hranicí pozemku a garáží místo pro park. stání.

Dům je navržen na obdélníkovém půdorysu a skládá se ze dvou hmot – přízemní garáže a rodinného domu s podkrovím. Garáž je mimo vlastní půdorys RD a má plochou střechu, s RD je spojena dveřmi. Striktní jednoduchá čistě účelná hmota domu se sedlovou střechou je rozčleněna rizalitem schodiště. Nízký sklon střechy, přesazené štíty, obklad cembonitem v přízemí, rohová okna – to vše vytváří soudobý architektonický výraz. Plocha fasád je rozbita dřevěnými stříškami a pergolou, francouzská okna v přízemí spojují vizuálně interiér s exteriérem. Pro oddělení objemu garáže budou stěny garáže osazeny popínavými rostlinami.

Ze vstupní partie je přístupný obytný prostor (sezení, jídelní stůl, kuchyň, schodiště), technologické zázemí (přes něj přístupná garáž), pokoj pro hosta, sprcha + WC.

V podkroví ložnice se šatnou, dva pokoje, pracovna, wc, koupelna.