Řadové rodinné domy Kladno - Rozdělov

Obrázek: 

Sedm řadových rodinných domů je navrženo na nově parcelovaném území Kladno – Rozdělov, U hřbitova. To se nachází na nezastavěném nekultivovaném území na okraji Kladna, mezi stávající zástavbou rodinnými domy a lesem.

Lokalita je klidná, atraktivní právě sousedstvím s lesem. Nově navržená uliční síť bude napojena na stávající. Kromě řadových domů bude území zastavěno převážně samostatnými rodinnými domy, je zvažována výstavba jednoho multifunkčního objektu.

Pozemky pro řadové domy mají kromě krajních standardní šířku 8 m, plocha pozemků je rozdílná. Domy jsou umístěny cca 6,5 m od komunikace, což umožňuje umístění dalšího park. stání před vjezdem do garáže.

 

Návrh řadových domů má soudobý, moderní výraz, který je dám použitím ploché střechy, rohových oken a výrazných barev.

Velikostí, vnitřním uspořádáním a plochou a velikostí místností mají uspokojit potřeby současné moderní rodiny. V přízemí garáž, technické zázemí, WC, obytný prostor s kuchyňským koutem, terasa, v patře pak hala, tři pokoje, šatna, koupelna, dva balkony.

Celková hmota je členěna zapuštěním vstupu a lodžií. Rozbití objemu a barevné členění opticky celou hmotu řadových domů zmenšuje a vytváří určitou intimitu. Větší kontakt s přírodou je zajištěn balkony, a to na obou průčelích – uličním i zahradním.